רימון נגרות אישית

צמחה מתוך משפחה של נגרים

מאז ילדותי אני זוכר את עצמי מסתובב בנגריה, הריח החריף של העץ המתקלף שבב אחרי שבב הוא ריח שתמיד איתי. כאשר בגרתי, הדבר הטבעי ביותר בעיני היה להצטרף לעסק המשפחתי, רגש שעבורי היה טבעי - כמו העץ...
רימון לכותרת
רימון נגרות אישית

רהיט הממלא את ייעודו

אני מכיר עצים כל חיי, מכיר את המגע שלהם, את היכולות שלהם. כשילדים אחרים שיחקו בכדור או גידלו כלבים אני למדתי להבדיל בין אלון צרפתי לארז הימלאי (אחר כך יצאתי לשחק בכדור, אל תדאגו...) למדתי את השמות (הידעתם ששמו העברי של עץ המהגוני הוא תולענה?) את הריחות, המגע והיכולות הטמונות בעץ. האהבה שלי לחומר התפתחה עם השנים והתרחבה לתחומים נוספים ולחומרים אחרים. כיום, ניסיוני כהנדסאי אדריכלותיחד עם שנות נסיוני כנגר, מאפשרים לי ליצור התאמה מרבית של כל רהיט ולשלב בין הצורך שלכם, לבין השימוש ברהיט והסביבה בה הוא ישתלב.

ברימון נגרות אישית, אנחנו יודעים שרהיט - יפה ומיוחד ככל שיהיה - בא בכדי לענות על צורך. הדבר נוגע לכל רהיט בביתכם, בין אם מדובר בספה ובין אם בשולחן מחשב. בטח ובטח שהאמירה הזו נוגעת לחלל המטבח. לפני הכל, עוד לפני שדיברנו על עיצוב -  מטבח צריך להיות מקום נוח לשהות בו. מקום המתוכנן בחכמה, מקום שמיועד להכנת אוכל. המטבח שלכם צריך להצטיין מבחינה ארגונומית וזאת עוד לפני שנתנו את דעתנו על צורת הדלתות או גוון הצבע. הצורך שלכם למטבח נוח ויפה משתלב עם האהבה שלי לחומר ולצורה, ועם היעילות הפונקציונאלית שאני מביא מתוך היכרות עם עולם ההנדסה והעיצוב. ביחד, אנחנו נגיע רחוק!

 

היכרות עם החומר

במהלך שנותיי בתחום ומתוך נסיון עם עיצוב ארונות מטבח רבים ומגוונים למדתי דבר נוסף: אין רהיט זול ורהיט יקר, אין חומר זול וחומר יקר. האומנות והאמנות (שווה לנקד את שתי המילים הללו כדי שהקורא הסטנדרטי יבין שמדובר פה בהבדל מהותי בין שתי המילים וזו לא טעות ששתיהן מופיעות) היא להבין את יתרונותיו ומוגבלויותיו של כל חומר ולדעת להוציא ממנו את המרב.

מהעץ היקר ביותר ידיים לא אמונות יוציאו רהיט שגאוותו היחידה אכן תהיה סוג העץ היקר ממנו הוא עשוי, לעומת זאת גם חומר לכאורה זול, אם יטופל מתוך הכרה ביכולותיו ויעובד בשימת לב שאינה פחותה - יוציא מעצמו רהיט נהדר שממלא בצורה מיטבית את ייעודו. אנחנו רואים את המגמה הזו עולה ומתפתחת בגופים עיצוביים עם מודעות אקולוגית וסביבתית נרחבת – הם סקרניים לראות איך חומרים זמינים וזולים שאינם מתכלים יכולים להפוך לרהיטים של מחר מתוך ההיכרות המעמיקה עם תכונות החומר שלהם. גם אנחנו ברימון נגרות אישית פותחים את התודעה לכיוון הזה וניתן לראות בעבודה שלנו שימוש בעץ ובחומרים היעילים והחזקים ביותר אשר יוכלו לשרת אתכם לאורך שנים ולשמור על חוזק ומראה נהדרים.

 

מהדימיון אל המציאות

יחד נגלה את הצרכים שלכם, את הציפיות שלכם מהריהוט, וכן את המשמעות שאתם רוצים שיתפסו רהיטים אלו בחייכם. ריהוט זה תפיסת עולם המוציאה את הצרכים האישיים ביותר של כל אדם ומשפחה מהכוח אל הפועל, מהדמיון והרצון אל המעשה ומשם הכל מתגלם בפריט ריהוט ממשי העשוי מהחומרים המותאמים לו במיוחד.

אני מכבד כל צורך ומאמין שעל הרהיט שאתם מזמינים מוטלים כמה תפקידים: הוא צריך להיות יפה, הוא יכול להיות טריוויאלי או מיוחד, אך בראש ובראשונה הוא בא למלא צורך ותפקיד פונקציונלי בביתכם. את הצורך הזה אני יכול להבין, את הצורך הזה אפשר להעביר מהנייר אל הבית מתוך שימוש נכון בחומרים הנכונים ובתפיסה עולם משולבת הרואה את האדם ואת סביבתו כגופים לא מופרדים המתקיימים בסימביוזה.

אני כאן בשבילכם.

 

 

מוטי סבן - בעלים רימון נגרות אישית