אי למטבח

מהי פינת האוכל האהובה עליכם?

כשמסתכלים על האבולוציה של המטבחים במהלך השנים אפשר לראות שינויים הן בעיצוב החלל בו נהוג היה למקם את פינת האוכל והן בבחירת השולחן. השינויים התרחשו עם השנים ונבעו מהעובדה שהתפיסות לגבי המטבח והמקום בו אמורים לשבת ולאכול, השתנו.

דוגמא טובה לכך אפשר לראות ביחס לפינת אוכל, לא רק במובן של המיקום היכן ממקמים אותה אלא גם ביחס לשאלה באיזו פינת אוכל להשתמש. אם בעבר היה נהוג שיהיו אלו פינות אוכל עשויות עץ בלבד, הרי שזה השתנה, בדיוק כמו שהתפיסה שזו חייבת להיות פינת אוכל מרובעת או מלבנית, השתנתה.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בעובדה שלא מעט משפחות בוחרות לרכוש פינות אוכל מעוגלות ולא דווקא מלבניות או מרובעות. אנחנו יכולים למצוא עיצובים שונים של פינות אוכל מעוגלות אשר מתאימות לסגנונות שונים של חללים. החל מחללים פתוחים, חללים סגורים, חללים שעומדים בפני עצמם (בין המטבח לסלון) ועוד.

כמו כן אנחנו יכולים לראות פינות אוכל שאינן עשויות בהכרח מעץ, למרות שמדובר עדיין בחומר הפופולארי ביותר בתחום, הן בזכות העובדה שניתן למצוא שולחנות מסוגי עץ שונים ובסגנונות ייחודיים, כמו כן ניתן למצוא דוגמאות שולחנות עץ בצבעים שונים, אשר יכולים להשתלב עם העיצוב בחלל מסביב, בין אם שולחן האוכל ממוקם בפינה ייחודית משלו ובין אם הוא ממוקם בפער שבין הסלון למטבח.

כאמור, אנחנו יכולים למצוא פינות אוכל לא רק מעץ, הדוגמא הקלאסית היא שולחן עשוי זכוכית. כאן המקום לציין שמדובר בזכוכית כפולה וחזקה אשר איננה יכולה להתנפץ או להיסדק בקלות. בנוסף לכך, אנחנו יכולים למצוא שולחנות אוכל עשויים אלומיניום בפרזולים שונים. כאלה שמזכירים במראה שלהם ריהוט גן אך הם הרבה יותר מאסיביים וגדולים, ומתאימים לעיצוב פינות אוכל.

כיצד בוחרים פינת אוכל?

על מנת ליהנות מפינת אוכל איכותית ואטרקטיבית, הרי שצריך לקבוע תחילה היכן רוצים למקם אותה. האם היא תהיה חלק מהסלון, חלק מהמטבח או שמא היה תעמוד בפני עצמה. לאחר מכן, יש להחליט כיצד לעצב אותה, אילו אלמנטים יכללו בה, מה בדיוק הם יהיה בפינת האוכל ומה לא.

לאחר מכן, יהיה ניתן להחליט איזה שולחן אוכל רוצים לקנות, מאיזה חומר, באיזה צבע, וכן באיזה גודל. מן הסתם, הגודל יושפע משטח פינת האוכל, ועל פי גודל השולחן ייקבעו מספר הכיסאות שיעמדו לצד השולחן. כך יהיה ניתן לבחור פינת אוכל בצורה חכמה.