כבכל התחלה של פרויקט עיצוב פנים, גם כאשר מעצבים חדרי אמבטיה חשוב לשים את האיזון

הנכון בין גודל החלל ולבין היעדים העיצוביים. שמירה על איזון נכון תעזור ליצר חדר אמבט המתאים
בצורה הכי טובה לצרכים שלכם ותכיל את העיצוב שתמיד חלמתם עליו.
להלן כמה טיפים ורעיונות שיוכלו לעזור על החסרונות היחסיים של חדר האמבטיה שלכם ולהפוך אותו לכזה  שמופיע בקטלוגים.

הסרת המכשולים

עוד בטרם תתחילו את פרויקט עיצוב חדרי האמבט כדאי מאד להשיג את התוכניות האדריכליות של המבנה. הבנה של התוכניות עם קצת יצירתיות תאפשר לכם ליצור חלל המתאים לכם – שבירת קירות או הזזת חלונות יכולים לגרום לשינוי מהותי כך לדוגמא תוכלו להציב את האסלה מתחת לחלון, להשתמש בעמוד כדי לתחום את המקלחון או סתם להרחיב את החדר על חשבון המרפסת שירות. חלק התכנון הוא חלק מהותי וחשוב בתהליך ולכן מומלץ להשקיע בו זמן . חשוב להבין את הצרכים שלכם ולהשתמש באנשי מקצוע.


שימוש בבעלי מקצוע נכונים – המפתח לשינוי

בשלב התכנון מומלץ לערב מעצב פנים או בעל מקצוע אחר. עבודת הנגרות כדוגמא, היא חלק חשוב ובלתי נפרד  מהליך השיפוץ. נגרייה טובה תיתן לכם מענה לארונות אחסון עמידים וחסכוניים. כשמגדירים מהם הצרכים ניתן לבנות ארון בהזמנה אישית – תוך שימת דגש על הדברים שחסרים יותר (כגון מקומות אחסון, מגירות, ואפילו תא מובנה לכביסה. עיצוב הארונות חייב להתחשב ולהשתלב עם שאר האלמנטים והחומרים ולכן חשוב תיאום בין הנגרייה לבין קבלן השיפוצים המבצע יביא לתוצאות טובות יותר. לא פעם ראינו חדרי אמבטיה ששופצו על ידי קבלן שיפוצים ורק לאחר השיפוץ בעל הדירה נזכר לקרוא לנגר ואז מסתבר שבחלל שנשאר לארונות לא ניתן להכניס את הארונות שהוא חלם עליהם כי לא נשאר מספיק מקום.

שילוב צבעים

בחירת הצבעים היא מה שנותן את הערך המוסף בכל חדר אמבטיה. בחירת צבעים לא נכונה יכולה לגרום לתחושת מחנק וכבדות בעוד שבחירת צבעים נכונה יכולה לקחת את העיצוב לגבהים חדשים. כשמדובר בחלל קטן יותר מומלץ לצבוע את אחד האזורים בגוון בהיר כאשר את האזור שמולו כדאי לצבוע בגוון  קצת יותר דומיננטי. שבירת הצבע כמו שהיא נקראת בשפה המקצועית נותנת לחללים קטנים הרגשה של יותר גדולים ממה שהם באמת. התאמת הצבעים איננה מסתיימת בצבע הקירות אלא ממשיכה  באביזרים כמו מתקן לסבון או מתקן לתליית המגבות באותו הצבע של הארונות שילוב זה מושך את צומת ומכניס צבע לחלל.

כלים סניטריים מודרניים

כיום ישנם כלים סניטריים מגוונים בשלל עיצובים ועם חומרים שונים. שילוב של כיור מזכוכית ברזים מעוצבים או מראה עם מסגרת נחושת יהפכו סתם חדר למשהו שזוכרים. בחירה בכלים סניטריים  מודרניים ומותאמים לחללים קטנים יכולים לגרום לתחושה של מרווח ולשיפור בחוויית השימוש.
בחירה בכלים סניטריים מודרניים תגדיר לכם את העיצוב מחדש .

לסיכום

גם אם יש לכם חדר אמבטיה קטן וצפוף זה לא סוף העולם. עם קצת תושייה וחשיבה יצירתית ניתן ליצור חלל חדש, לשנות לארונות פונקציונליים מותאמים אישית ולמצות את החלל הקיים ולגרום לתחושת ריווח.