אין ספק כי המטבח נמנה על החללים החשובים ביותר בבית, ובתור שכזה עליו להיות מתחם נוח ויעיל לעבודה ושימוש, בשילוב עיצוב איכותי המתאים לסגנון הבית. לפניכם רשימה של מספר טיפים מעולים אשר יסייעו לכם בבחירת, סידור ועיצוב המטבח שלכם.

 בחירת סגנון העיצוב

בימינו קיים מבחר עצום של סגנונות עיצוב למטבחים, כגון מטבח כפרי מעוצב, מודרני, וינטאג’, קלאסי או כל סגנון אחר. הבחירה בעיצוב מסוים עבור המטבח שלכם תלויה בטעמכם האישי, וגם בסגנונם של שאר החללים המרכזיים בבית, בעיקר אלו המחוברים למטבח כמו פינת אוכל וסלון. יחד עם זאת, חשוב להבין כי כול סגנון של מטבח מוצע במגוון דגמים, צבעים וצרות. לכן, אין זה מספיק לבחור בסגנון עיצוב מסוים אלא צריך לוודא כי הוא מתאים בגווניו, חומריו ומאפייניו לחללים הנושקים לו. כך לדוגמא, ניתן לבחור במטבח כפרי העשוי מעץ בהיר או כהה, עם גימור חלק או מחוספס, ועם חזות מעוטרת או פשוטה.

תכנון מטבח בהתאם לצרכים ופריטים

כל אחד מחזיק ומנהל מטבח באופן שונה, ולכן חשוב שתכנון המטבח יותאם לצרכי בעליו. לדוגמא, יש לתכנן את המטבח בהתאם לכמות מוצרי החשמל, הסירים, כלי האוכל ופרטי המזון המאוחסנים בו. התכנון גם יביא בחשבון שטחי עבודה ואחסון מתאימים, כדוגמת מדפים, מגרות או תאים. כמו כן, יש לוודא כי נפח שטחי העבודה והאחסון מתאים לצרכים שלכם, כלומר שהשטחים אינם קטנים או צרים מדי ומאפשרים לכם לעבוד במטבח בנוחות וביעילות.

תכנון מטבח בהתאם להרגלי העבודה וההתנהלות

 כמו שלכל אחד יש תכולת מטבח ייחודית, כך גם הרגלי העבודה וההתנהלות משתנים מבית לבית. לכן, את תכנון המטבח חשוב לבצע בהתאם לצרכים ולהרגלים שלכם. לדוגמא, ודאו שכל הנחוץ לערכת הקפה מרוכז באזור אחד, ושמדיח הכלים קרוב לכיור ולארונות האחסון. דוגמא נוספת היא נחיצות בר ישיבה. אם אינכם נוטים לשבת על הבר אלא ליד שולחן האוכל, עדיף לוותר עליו מכיוון שעם הזמן הוא יהפוך למשטח אחסון מבולגן.

 אחסון חכם ויעיל של פרטי המטבח

 חשוב לדעת כי מגרות מאפשרות יותר נפח אחסון ממדפים. כמו כן, מומלץ להעדיף מגרות ותאים נשלפים שאינם דורשים מכם להתכופף או לחטט בהם על מנת לאתר את תכולתם. לצורך מטרה זו חשוב לבדוק שמנגנוני השליפה בארונות המטבח הינם חזקים, עמידים ומותקנים כראוי, כך שישרתו אתכם לאורך שנים רבות וטובות.